Označite pesmu Preuzmite .pdf
Akordi u boji
Promena tonaliteta
AA#B ABH

Vlado Janevski - Eden baknez

Vlado Janevski

Eden baknez

Dm A
Се откако знам усни дарувам а срце -не
Dm
не те познавав а го сочував за тебе
F Gm
И само чекав ден да ме одведе до твојот праг
B A
чувај го добро одамна ти следи траг


Dm A
Еден бакнеж и магија се стори
Dm
мојто срце капија ти отвори
F
потпиши се преку лузни стари
Gm
после твојто име точка стави
Dm A Dm
пред тебе што било да заборави

Љубев површни, љубев погрешни но не жалам
седум мориња минав само да те засакам
Место трендафил срце оставив на твојот праг
чувај го добро одамна ти следи тра

<< Povratak